Wycieczki i atrakcje

Wycieczki i atrakcje

Srebrna Góra stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich Czech, a sąsiadująca z nami Ziemia Kłodzka wabi mnóstwem atrakcji.
Zapraszamy do skorzystania z gotowych scenariuszy wycieczkowych lub do skonstruowania na bazie naszych propozycji – własnej wycieczki.

Skalne Mesto

TRASA PRZEJAZDU:
Srebrna Góra – Tłumaczów – Broumov – Teplice n.Metuji – Adrśpach (trasa turystyczna w efektownym labiryncie skalnym) – Teplice n.Metuji – Broumov – Tłumaczów – Srebrna Góra

KILOMETRÓWKA: ok. 100 km

OPIS WYCIECZKI:
wyjazd ze Srebrnej, zwiedzanie Skalnego Miasta – ok. 3 godz,
po zwiedzaniu 15-20 min na przekąskę i pamiątki, przejazd do Broumova – tutaj spacer po przepięknej starówce i ewentualnie zakupy, następnie powrót do Srebrnej Góry
CZAS: ok. 7-8 godz

Skalne Mesto + Hvezda

TRASA PRZEJAZDU:
Srebrna Góra – Tłumaczów – Broumov – Teplice n.Metuji – Adrśpach – Teplice – Police n.Metuji – Hvezda Skalni Divadlo – Police – Broumov – Tłumaczów – Srebrna Góra

KILOMETRÓWKA: ok. 120 km

OPIS WYCIECZKI:
wyjazd ze Srebrnej do Skalnego Miasta – tu zwiedzanie (ok. 3 godz), a potem chwila przerwy – przejazd na Hvezdę i tutaj krótka (ok 45 min) wycieczka piesza do Skalni Divadlo (Skalny Teatr – jeden z piękniejszych punktów widokowych w czeskich Sudetach), powrót na Hvezdę (tu piękna barokowa kaplica z piaskowca na planie gwiazdy i kolejne punkty widokowe na Broumovskich Stenach), następnie przejazd do Broumova – tutaj spacer po starówce, zakupy i powrót do Srebrnej.
CZAS: ok. 10-11 godz

Ziemia Kłodzka

TRASA PRZEJAZDU:
Srebrna  Góra – Kłodzko – Polanica Zdrój – Wambierzyce Karłów Szczeliniec WielkiKarłów – Kudowa Zdrój– Czermna – Kudowa Zdrój – Kłodzko – Srebrna

KILOMETRÓWKA: ok. 120 – 130 km
OPIS WYCIECZKI:

Wyjazd ze Srebrnej Góry – pierwszym punktem są Wambierzyce (Barokowe Sanktuarium Maryjne) a następnie jedziemy do Karłowa – tutaj wejście na Szczeliniec Wielki (trasa turystyczna na szczycie) i przejście trasy okrężnej (ok.2-2,5 godz.), powrót do Karłowa i przejazd do Kudowy Czermnej (zwiedzanie kaplicy czaszek), opcjonalnie jeżeli mamy zapas czasowy to w drodze powrotnej zatrzymujemy się w części uzdrowiskowej w Kudowie (ok. 0,5 godz.) i powrót do Srebrnej Góry.
CZAS: ok. 8-9 godz

Ziemia Kłodzka wersja 2

TRASA PRZEJAZDU:
Srebrna Góra – Słupiec – Ścinawka – Karłów – Szczeliniec Wielki – Karłów – Duszniki Zdrój – Zieleniec – Topieliska Duszniki Zdrój – Kłodzko – Srebrna Góra

KILOMETRÓWKA: ok. 120-130 km

OPIS WYCIECZKI:
Wyjeżdżamy ze Srebrnej w kierunku Nowej Rudy (Słupiec) i docieramy do Karłowa. Tutaj wejście na Szczeliniec i trasa okrężna (może być w wariancie edukacyjnym – przebiega tutaj odcinek “ścieżki skalnej rzeźby”- ścieżki dydaktycznej – w sumie ok. 2,5 godz.). Przejazd przez Łężyce, Duszniki i Zieleniec (piękny odcinek tzw. autostrady sudeckiej) – i wejście na Topieliska (lekcja przyrody w rezerwacie “Torfowisko pod Zieleńcem”- ok. 1-1,5 godz.), a następnie przejazd do części uzdrowiskowej Dusznik (spacer –  park, pijalnia – ok. 0,5 godz.). Powrót do Srebrnej.
CZAS: ok. 8 godz.

Skalne Mesto i Browar Broumov

TRASA PRZEJAZDU:

Srebrna Góra – Tłumaczów – Broumov – Teplice n.Metuji – Adrśpach – Teplice n.Metuji – Broumov OlivetinBroumov – Tłumaczów – Srebrna Góra

KILOMETRÓWKA: ok. 110 – 120 km

OPIS WYCIECZKI:
Wyjazd ze Srebrnej Góry, dojeżdżamy do Adrśpachu – zwiedzanie Skalnego Miasta (ok 3 godz), (efektowny labirynt skalny) następnie chwila na przekąski i zakup pamiątek, przejazd do Broumova Olivetin – zwiedzanie browaru z degustacją (1l piwa\os) (ok. 1,5 godziny), przejazd do Broumova (ok. pół godz. na spacer i zakupy) – powrót do Srebrnej Góry.
CZAS : ok. 8-10 godz.

_______________________________________________________________________________________

Srebrna Góra zwana “Perłą Gór Sowich”- malowniczo położona miejscowość turystyczna u wlotu do Kotliny Kłodzkiej. Jej początki i nazwa związane są z trwającym tutaj od XIV do XVI wieku wydobyciem rudy srebra. Powstają wtedy istniejące do dzisiaj sztolnie kopalniane z których najdłuższa ma około 500 m długości. W latach 1765-1777 Fryderyk Wielki buduje na górującej nad miastem przełęczy, pomiędzy górami Sowimi a Bardzkimi, jedną z najpotężniejszych twierdz XVIII wieku w Europie. Jest ona do dzisiaj największą atrakcją turystyczną tego regionu. Inną ciekawostką są 30 m wiadukty dawnej kolejki zębatej, pierwszej na Dolnym Śląsku – uruchomionej w 1902 roku.

• TWIERDZA NOCĄ

Zwiedzanie XVIII-wiecznej, największej w Europie twierdzy górskiej. Żołnierze Regimentu Srebrno górskiego wraz z uczestnikami wchodzą w inny – nocny wymiar Twierdzy. Standardowe zwiedzanie, oparte na historycznych faktach, nocą przybiera formę legend osnuwających Twierdzę.

• KONIE

Drużynowe zawody, slalomy i tor przeszkód na ujeżdżalni lub jazda konna w terenie.

• RAFTING

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim – wyprawa pięcioma meandrami, przecinającymi góry Bardzkie. Jedna z największych atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej.

Trasa ma 15 km, spływ trwa od 2,5 do 3,5 godz.

• PARK LINOWY

System przeszkód linowych, tyrolki, skoki, przejścia zręcznościowe o łącznej długości ok. 300 metrów. Zainstalowane na drzewach przeszkody wystawią na próbę Twoją wytrzymałość i koncentrację.

• ZORBING

Ogromna nadmuchiwana kula sferyczna, która toczy się po specjalnym torze… a w niej dwie odważne osoby.