Wycieczki Szkolne i Zielone Szkoły

Wycieczki Szkolne i Zielone Szkoły

Zapraszamy do odwiedzenia “Magicznej Srebrnej Góry”.  Nasz firma już od ponad 25 lat zajmuje się obsługą grup szkolnych. Jesteśmy szczęśliwi, spotykając na co dzień osoby, które przyjechały do nas tym razem już ze swoimi dziećmi, aby pokazać im miejsce swojej niezapomnianej przygody z lat szkolnych.

Dysponujemy zabytkowym budynkiem dawnych koszar fortecznych z XVIII w. Jego wnętrze zostało zaprojektowane na podstawie naszych własnych doświadczeń w pracy z dziećmi i młodzieżą. Z przestronnym hallem wejściowym i szeroką klatką schodową, który w 24 pokojach z łazienkami (2- 4 os) może pomieścić grupy zorganizowane od małych, do nawet bardzo licznych i zapewnić odpowiedni komfort dzieciom i ich opiekunom.

Prawie stumetrowa sala na szczycie budynku z pięknym widokiem na Góry Bardzkie i Fort Ostróg, to doskonałe miejsce do prowadzenia zajęć w razie niepogody. Także plastycznych, ruchowych i tanecznych. W wypadku Zielonych Szkół łatwo przeobrazić ją w profesjonalną salę wykładową. Sala w zależności od potrzeb może być wyposażona w: stoły, krzesła konferencyjne, nagłośnienie, rzutnik i ekran video, flipchart, a nawet profesjonalne tory do minigolfa.

Obok budynku posiadamy miejsca postojowe dla autokarów oraz miejsce pozwalające na organizację wieczornych ognisk.

Nasza kuchnia podająca serwowane obiady oraz śniadania i kolacje podawane w formie szwedzkiego bufetu, od lat cieszą się dobrą opinią wśród odwiedzających. Same posiłki podawane są stylowej jadalni z kamiennymi ścianami z noworudzkiego czerwonego piaskowca, zbudowanymi prawie 300 lat temu.

Jeśli chodzi o program pobytu, to Srebrna Góra słynie w całej Polsce jako jedno z pierwszych miejsc, gdzie po roku 1989 zrodził się ruch turystyki aktywnej dla dzieci i młodzieży szkolnej. Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej przez 25 lat było jednym z liderów tego typu działalności. Od roku 2019, w związku z wymuszaną przez coraz bardziej wymagający rynek, koniecznością coraz węższej specjalizacji, zdecydowaliśmy się skoncentrować na zapewnianiu zakwaterowania i wyżywienia grup szkolnych.

Nie stwarza to jednak żadnego problemu w całościowej organizacji kilkudniowych pobytów klas szkolnych. Obecnie w naszej miejscowości, funkcjonuje z sukcesem sporo, często wywodzących się z naszej firmy, podmiotów wyspecjalizowanych  w usługach programowych. Zapewnienie grupom szkolnym ciekawego i aktywnego programu pobytu nie przedstawia więc żadnego problemu. W pobliżu istnieje też koło licencjonowanych przewodników. Są oni w stanie zapewnić obsługę wyjazdów autokarowych w Kotlinę Kłodzką, która jest nie tylko profesjonalna, ale i dostosowana do wieku “młodych odkrywców”.

Zapraszamy Serdecznie do Srebrnej Góry – “Perły Gór Sowich”   🙂