Noclegi i Wyżywienie

Noclegi i Wyżywienie

Mamy przyjemność zaprezentować ofertę pobytu w naszym ośrodku w Srebrnej Górze. Jeżeli planujecie Państwo wspólny wyjazd, spotkanie, warsztaty, szkolenie – Zapraszamy!

SALA

Na szczycie budynku posiadamy przestronną (90 m²), naturalnie doświetloną salę konferencyjną z tarasem, z którego widok rozpościera się na malownicze Góry Bardzkie. Sala nadaje się doskonale do organizacji  warsztatów artystycznych, tanecznych, aktorskich, gimnastycznych,  a także szkoleń i konferencji. Salę wyposażono w: projektor, ekran, DVD, nagłośnienie, Flip chart, dostęp do szerokopasmowego Internetu.

BAZA

Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej organizuje szkolenia i imprezy dla firm w zabytkowym 200-letnim budynku z czerwonego piaskowca.
Oferujemy 60 miejsc noclegowych i gastronomicznych, pokoje 2, 3, 4  osobowe z łazienkami, stylową jadalnię.

 

ATRAKCJE

Położenie ośrodka w Srebrnej Górze daje możliwość skorzystania z licznych atrakcji. Wokół obiektu są liczne trasy rowerowe, narciarskie (biegówki) oraz piesze.
Organizujemy zwiedzanie XVIII-wiecznej Srebrno-górskiej twierdzy, zjazdy alpinistyczne z 30-metrowego wiaduktu dawnej kolei ”zębatej”, przejażdżki konne strzelania z łuków i wiatrówek
Dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez CTN wycieczki do pobliskich Czech (Praga, Skalne Mesto) oraz do Kopalni Złota w Złotym Stoku.
To doskonałe miejsce zarówno dla grup zorganizowanych, klientów indywidualnych i biznesowych oraz dla całych rodzin.

POŁOŻENIE

Srebrna Góra zwana “Perłą Gór Sowich”- malowniczo położona miejscowość turystyczna u wlotu do Kotliny Kłodzkiej. Jej początki i nazwa związane są z trwającym tutaj od XIV do XVI wieku wydobyciem rudy srebra. Powstają wtedy istniejące do dzisiaj sztolnie kopalniane z których najdłuższa ma około 500m długości. W latach 1765-1777 Fryderyk Wielki buduje na górującej nad miastem przełęczy, pomiędzy górami Sowimi a Bardzkimi, jedną z najpotężniejszych twierdz XVIII wieku w Europie. Jest ona do dzisiaj największą atrakcją turystyczną tego regionu. Inną ciekawostką są 30 m wiadukty dawnej kolejki zębatej, pierwszej na Dolnym Śląsku- uruchomionej w 1902 roku.

KUCHNIA
Przykładowe menu:

1. Śniadanie (w formie  szwedzkiego stołu)

– wybór kiełbasek na gorąco, jajecznica, jaja na twardo, wybór wędlin i serów, twaróg, pasty, warzywa, owoce, masło, pieczywo, wybór płatków śniadaniowych, jogurty, soki, woda, kawa, herbata.

 2. Obiad 

zupa:
– rosół z makronem
– barszcz ukraiński
– ogórkowa

2 danie:
– schabowy, ziemniakami, surówka z kiszonej kapusty, lub
– filet z kurczaka z frytkami +świeża sałata z warzywami , lub
– gulasz z kluskami śląskimi + surówka z buraczków

– kompot

3. Kolacja

– ciepłe danie np. bigos, lub zupa gulaszowa, lub danie sezonowe (np: leczo)
– zimna płyta (wędliny, sery, krojone warzywa, masło, pieczywo)
– ciasto domowe
– napoje – kawa,  herbata, sok, woda)

4. Bankiet przy ognisku
z oświetleniem, ławeczkami, ławami z obrusami i zadaszeniem (w razie niepogody istnieje możliwość przeniesienia się budynku)

– bigos,
– pieczona karkówka
– wybór kiełbasek (2 szt. na osobę) – do usmażenia samodzielnie na ognisku
– pieczona kaszanka
– pieczone ćwiartki ziemniaków
– dodatki :  kiszony ogórek  , smalec, pieczywo, sosy
– grillowane warzywa
– sałata grecka
– napoje – kawa,  herbata, sok, woda

5. Przerwa kawowa

– kawa, herbata,  owoce, ciasto, ciasteczka, paluszki, sok, woda