Jazda konna, turystyka konna

Jazda konna, turystyka konna

Weekend w Siodle

Konie to szlachetne zwierzęta, dobrze wychowane i wyszkolone mogą bezpiecznie służyć każdemu człowiekowi. Ważne jest, aby zaczynać naukę jazdy konnej na spokojnych koniach, a takie są w naszym ośrodku.

Mając tylko podstawowe umiejętności jazdy konnej odczuwamy jak przyjemny jest kontakt z tymi wrażliwymi, inteligentnymi zwierzętami. Poznając psychikę i instynkty koni, szybko zaprzyjaźniamy z nimi i chcemy coraz więcej o nich wiedzieć, aby lepiej je rozumieć. Czujemy jak wielostronny wpływ mają na nas konie. Uprawianie jeździectwa wzmacnia, a jednocześnie rozluźnia i rozciąga nasze mięśnie, koryguje postawę, uczy koordynacji, koncentracji i samodyscypliny, wpływa na naszą psychikę. Jazda konna wpływa pozytywnie na pracę układu oddechowego i krążenia.

Ten krótki, ale intensywny kurs na łonie natury, w pięknym otoczeniu, może być początkiem przygody z końmi i pozostać na zawsze pasją.

Zajęcia odbywają się na terenie ośrodka, położonego na zboczu Góry Ostróg (627 m n.p.m), na pełnowymiarowej ujeżdżalni z pięknym widokiem.

Jazda w siodle, zaczynając od nauki dosiadu, kierowania, zatrzymania konia, następnie przejazdy toru wyznaczonego na dokładność kierowania w stępie: slalom, ścieżki, przenoszenie kółek i piłeczek, przejazd przez drągi i kawaletki (wyżej ustawione drągi). Nauka jazdy kłusem anglezowanym, wysiadywanym i półsiadem.

Ćwiczenia na koniu w pasie asekuracyjnym z uchwytami elementy woltyżerskie, gimnastyczne, jazdę kłusem i galopem.

W zależności od umiejętności na trzeci dzień, możliwość wyjazdu w teren do lasu, pokonywanie podjazdów i zjazdów, kłus i galop.

Osoby jeżdżące ćwiczą zakłusowanie, zagalopowanie i skoki przez niewielkie przeszkody.

Dla jeżdżących już osób kurs ten będzie doskonaleniem dosiadu we wszystkich chodach, możliwość skoków przez przeszkody lub wyjazdu w teren pięknych Gór Sowich i Gór Bardzkich – galopem wyznaczonymi duktami leśnymi.

Szczegółowe informacje
Tel.748180088
poczta@srebrnagoractn.com.pl