Centrum Turystyki Niespiesznej

Centrum Turystyki Niespiesznej

Nasz projekt ma na celu stworzenie miejsca gdzie można naładować baterie “pozytywną energią” i świeżym górskim powietrzem.

Skierowany jest on do rodzin i gości indywidualnych,  który cenią sobie spokój i szukają miejsca gdzie można odpocząć od codziennego zgiełku i zabiegania.

Chcemy namówić ich do spędzenia kilku dni blisko natury i poznania tajemnic  nazywanej   “Perłą Gór Sowich”  Srebrnej Góry.

Zapraszamy do zamieszkania w zabytkowym,  zbudowanym w roku 1777 budynku, który  został wykonany z naturalnych materiałów: czerwonego piaskowca z niedalekiej Nowej Rudy  i cegieł wypalanych według tradycyjnej technologii w starej cegielni w niedalekim Albertowie.

Staramy się stworzyć tu spokojne miejsce wypoczynku, bez telewizora w pokoju,  gdzie rano czekać będzie różnorodne śniadanie w formie szwedzkiego stołu, będzie można zamówić obiad w restauracji z domową kuchnią i ciastami. A wieczorem wypić klapkę wina, spróbować regionalnego piwa, czy też rozegrać partię minigolfa w sali z widokiem na góry i XVIII w fort “Ostróg”.

Miejsce jest przyjazne także dla zwierząt domowych, które “jako nieposiadających stałych dochodów są zwolnione ze wszelkich opłat :-)”,  a naszych gości wita sławny już także na Facebooku kot Radża.

Zaledwie kilka minut spacerem od naszego budynku rozpoczynają się trasy piesze, rowerowe i konne biegnące wygodnymi, jeszcze przedwojennymi leśnymi drogami stokowymi. Umożliwiają one odwiedzenie tajemniczych sztolni  średniowiecznych kopalń srebra i trasy dawnej srebrnogórskiej kolei zębatej z jej “filigranowymi” 30 metrowymi, ceglanymi wiaduktami.  Chętnie zaopatrzymy Państwa w stosowne mapki, doradzimy i pomożemy w ich odkrywaniu.

Bardzo dobrą metodą zwiedzania jest rower, Srebrna Góra znana jest w Polsce z extremalnych tras “single trak”, ale mamy tu także specjalnie wytyczone  ścieżki do turystyki rodzinnej. Specjalnie dostosowanym samochodem, możemy dowieźć Państwa wraz z rowerami w dowolne miejsce w okolicy,  z którego można we własnym tempie  dojechać do naszego ośrodka, gdzie czeka na nie “najbardziej klimatyczna na Dolnym Śląsku” rowerownia.

Oczywiście samą w sobie atrakcją jest położona nad nami , a oddalona tylko o 15-20 minut spaceru prawie trzystuletnia Twierdza Srebrnogórska , nosząca tytuł Największej Górskiej Twierdzy w Europie, oraz położone w malowniczej dolinie poniżej “jakby włoskie” miasteczko.

Przy dłuższym pobycie namawiamy także do zwiedzenia oddalonej o 30 minut jazdy samochodem Kotliny Kłodzkiej   i czeskiego pogranicza, mamy dla Was kilka profesjonalne opracowanych tras.

Zapraszamy serdecznie 🙂 🙂