Zielona Szkoła

Srebrna Góra to miejscowość malowniczo położona na styku dwóch pasm sudeckich – Gór Sowich i Bardzkich. Miasteczko posiada bogatą historię i stwarza fantastyczne warunki do organizacji „Zielonych Szkół”. Istniejąca infrastruktura – ścieżka dydaktyczna „Zębata” poruszająca zagadnienia historii, geografii i przyrody Sudetów i utworzony Forteczny Park Kulturowy – czynią z miejscowości doskonałą bazę dla nauczycieli organizujących wyjazdy śródroczne.

Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej działające od 20 lat obok standardowej wycieczki (oferta „wycieczka z przygodą”) opartej o zajęcia rekreacyjne (zajęcia alpinistyczne, jazda konna, łucznictwo i inne) proponuje:
5- dniowy program „Zielonej Szkoły”, w ramach którego obok rekreacji znajdziemy czas na edukację. Wraz z nauczycielami zajęcia prowadzą pracownicy CTN, doświadczeni w pracy z dziećmi, z młodzieżą i w obsłudze przewodnickiej (chętnie wspierający nauczycieli znajomością miejscowej topografii i zagadnień specyficznych dla ścieżki dydaktycznej i parku kulturowego).

Proponowany przez nas program to standardowe zajęcia rekreacyjne wzbogacone o krótki rys historyczny np. historia alpinizmu przy zajęciach „na linach” czy dzieje łucznictwa przy okazji zajęć łuczniczych oraz zajęcia edukacyjne.

5-dniowe ZIELONE SZKOŁY:

  • DETEKTYWI HISTORII

    realizowana w miesiącach: IV – X; dla uczniów klas 3-6 szkoły podstawowej

PROMOCJA: 1 na 25 uczestników – pobyt GRATIS!!
Opiekunowie: 1 na 10 uczestników – gratis!

Zielona Szkoła – Edukacja z Przygodą
Zielona Szkoła – Detektywi Historii
Zielona Szkoła – Integracja